Ekonomik market alışverişi nasıl yapılır?

Market alışverişleri evin en önemli unsurudur. İyi planlanmalı ve bütçemizi çarçur etmeden uygun şekilde değerlendirmeliyiz. Malum sokağa atacak paramız yok ve hepimizin durumu ülke olarak ortada. Bir İngiliz atasözünde " Ucuz mal alacak kadar zengin değilim." der. Yani ucuzluk sağladığı söylenen marketlerin kaliteleri ortada aldığınız ürünler ya bozuluyor ya da hiç bir işe yaramadan doğrudan doğruya çöpe gidiyor. Bu yüzden kaliteli ürünleri ucuza bulmak mesele. Şubesinde 2 3 kişiyi çalıştıran mantar gibi çoğalan ucuzluk marketlerinde size bu konularda yardımcı olan da bulamazsınız. Bu konuda tavsiyem internet üzerinden fiyat araştırması yapmanız ürün incelemelerinde bulunmanız. Sanal marketler olarak gelen online market sipariş hizmeti veren firmaları tavsiye ediyorum. Güzel de bir liste buldum okumanızda kesinlikle fayda vardır efendim.

1. Adım Liste oluşturunAlışveriş listenizi önceden hazırlayıp eksiksiz olup olmadığını kontrol edin. Bu şekilde, bir şeyleri unutma şüphesi yaşamadan ve gereksiz ürünler almadan, alışverişinizi yapabilirsiniz.
2. Adım Markete gidinKampanya ve indirimleri sizin için avantajlı olabilecek, evinize yakın marketleri tercih edin. Gereksiz benzin masrafından kaçının. Varsa marketin müşteri servislerini kullanın.
İPUCUAlışverişe giderken aç ve yorgun olmamaya özen gösterin. Aç ve yorgunken yapılan alışverişler, gereksiz harcamalara neden olabilir.
3. Adım Farklı markaları deneyinAlıştığınız markaları bir kenara bırakın. Aynı ürünü, aynı kaliteyle, farklı bir markada, daha ucuza bulabilirsiniz.
4. Adım Büyük boy alınDevamlı kullandığınız gıda, temizlik ve bakım ürünlerinin büyük boylarını tercih edin. Bu şekilde alışveriş sıklığınızı düşürebilir, büyük boy ürünlerin fiyat avantajlarından faydalanabilirsiniz.
5. Adım Avantajlı ürünlere dikkat edinSık kullandığınız ürünlerin fiyat avantajı sağlayan paketleri ya da kolileri varsa, o ürünü tane olarak değil paket ya da koli olarak almaya çalışın.
6. Adım Listeye sadık kalınListeye sadık kalmaya özen gösterin. Listenizde olmayan ürünleri, gerçekten ihtiyacınız yoksa almayın.
7. Adım Nakit kullanınÖdeme yapmak için yanınıza kredi kartı yerine nakit alın. Aldıklarınızın ücretini nakit olarak ödeyeceğinizi bilmek, alışverişlerde daha kontrollü olmanızı sağlayacaktır.
Mutlu döndüğünüz her alışveriş, yıllardır planladığınız ancak, marketteki abur cuburlar yüzünden bir türlü gidemediğiniz tatil için size umut olabilir.
Son olarak eklemek istediğim, Marketlerin özel indirim kartlarından alın.Başta o karta ufak bir ücret verseniz de indirimler sayesinde o para size dönecektir. Bu konuda happy center firmasının vermiş olduğu avantaj kart ücretsizdir. Tavsiye ederiz. 

Listenin kaynağı www.nasil.tv